ďťż
Przycisk zamykania drzwi





smi - 15 paź 2008 18:09
Witam.

Od początku mojej przygody z nowonabytą Mazdą nie działał mi przycisk zamykania drzwi na podłokietniku (przy przyciskach opuszczania szyb).
Jako, że powymieniałem już wszystko co trzeba było (kilka żarówek ) postanowiłem zabrać się za usunięcie tej ostatniej "usterki".
Niemniej, zanim rozbebeszę cały boczek postanowiłem zapytać Was, czy ktoś zetknął się już z podobną przypadłością oraz może udzielić mi wskazówek.
Myślę, że nie jest to np. odpięta kostka, bo sterowanie szybami działa w porządku.
Ponadto - czy jest możliwość zdjęcia samego tego plastiku na którym wspomniane przyciski są umieszczone ? To tylko na zatrzaskach jest przymocowane ?
Nadmieniam, że centralny zamek "z kluczyka" chodzi bez zarzutu.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Pozdrawiam
smi




Lesiu - 15 paź 2008 18:49
taki przełącznik OF ON??? to jest do blokowania szyby pasażera a nie do zamykania drzwi



smi - 15 paź 2008 18:56

nie nie, przycisk on/off do blokowania szyby działa i ma się dobrze
Oprócz przycisku blokowania szyby pasażera (oraz dwóch "wajch" do ich opuszczania) mam jeszcze przycisk bardziej "bezpozycyjny", tzn. można wcisnąć w obie strony ale wraca do pozycji "0" z napisem "Door lock"

Pozdrawiam
smi



mdubik - 15 paź 2008 20:34
rozbieraj caly boczek moze poprzedni wlasciciel odpiol wtyczke od tego przycisku.




melkhior - 15 paź 2008 20:37

Niemniej, zanim rozbebeszę cały boczek postanowiłem zapytać Was, czy ktoś zetknął się już z podobną przypadłością oraz może udzielić mi wskazówek.

Ja miałem taki problem. Okazało się że zatrzask w przycisku sie ułamał i obwód podczas wciskania się nie zamykał. Po sklejeniu wszystkiego działa bez zarzutu.


Ponadto - czy jest możliwość zdjęcia samego tego plastiku na którym wspomniane przyciski są umieszczone ? To tylko na zatrzaskach jest przymocowane ?

Da się to odkręcić, ale do tego trzeba zdjąć cały boczek i poodkręcać parę śrubek

pozdrawiam



Michał88 - 03 cze 2009 17:50
Odświeżę trochę temat.

Czy jeśli założę panel z tym dodatkowym przyciskiem to będę miał do czego go podpiąć? Czy ktoś sprawdzał czy w mazdach bez tego przycisku jest gotowa instalacja? I jeszcze jedno pytanie, czy ten przycisk definitywnie blokuje drzwi czy tylko tak jak w klamce że każdy z pasażerów może sobie sam swoje otworzyć z blokady?



emiluuu - 03 cze 2009 23:54
a ja zapytam czy jak nie ma tego przełącznika od blokady drzwi to czy w aucie moze być centralny zamek?
Bo mam taki motyw gdy mam otwarte drzwi pasażera i wcisne po stronie kierowcy przełącznik od blokady(ten przy cięgle od otwierania ) to gdzies w desce po prawej stronie coś mi prztyka tak jakby sie zaciął jakiś przełącznik. A teoretycznie chyba przełącznik kierowcy powinien zamykać reszte drzwi????



W_o_j_T_e_K - 04 cze 2009 5:11

I jeszcze jedno pytanie, czy ten przycisk definitywnie blokuje drzwi czy tylko tak jak w klamce że każdy z pasażerów może sobie sam swoje otworzyć z blokady?
przycisk blokuje drzwi całkowicie otworzenie którychkolwiek drzwi wymaga ponownego użycia przycisku w celu otworzenia wszystkich drzwi.



nicek777 - 04 cze 2009 10:57
emiluuu

Chyba centralka byla standartem w naszych Fkach. Ten przelacznik dziala dokladnie jakbys zamykal auto tyle, ze robisz to ze srodka. Zatem zamyka wszystkie drzwi lacznie z bagaznikiem.



Michał88 - 04 cze 2009 16:27
Dziękuję Panowie, teraz już wiem jakiego panelu będę szukał przy okazji montowania tylnych szyb w prądzie



emiluuu - 04 cze 2009 20:42
a czy każda fka z centralnym ma ten wzdłużny przełącznik nad przyciskami od szyb?? Bo u mnie akurat to miejsce jest zaślepione

0000_menu