ďťż
Grafika komputerowa - studia





Liszek - 31 maja 2010, o 08:34
Cześć na wstępie nowym, świeżo upieczonym maturzystą bo to do nich właściwie jest ten temat.
Czy zastanawiał się ktoś z was nad wybraniem kierunku ? Ja nadal szukam i muszę przyznać że nie jest łatwo ponieważ wiązałem swoją przyszłość z grafiką komputerową ale nie jest wcale tak łatwo się o niej czegokolwiek dowiedzieć. Chodzi mi tutaj o kierunek. Jest z pewnością tutaj kilkoro studentów grafiki komputerowej. Powiedzcie mi jak jest na tym kierunku. Cóż może pomoże mi to w dokonaniu chociaż może nie tylko mi

Tylko jeżeli już piszecie w tym temacie to proszę piszcie konkrety bo nie jestem rolnikiem i sterty gówna przewalać mi się nie chce he he :>




Jira - 31 maja 2010, o 09:12
o takim konkretnym kierunku nie slyszalam, chociaż na ASP jest grafika... Na początku ogolnie a potem sobie wybierasz czy chcesz kontynuować komputerową czy warsztatową. Ewentualnie chyba na jakimś uniwerstytecie pedagogicznym jest coś podobnego i łatwiej się dostać... Ale poziom bardzo marny.
A jak nie to jakieś studium informatyczne czy coś... ale na tym to sie już nie znam.



Liszek - 31 maja 2010, o 10:25
Do ASP chyba brak mi kreatywności.
Ten uniwersytet mnie interesuje właśnie. No i komputerowa, nie jakieś malowanie tylko modelowanie :>To byłoby coś dla mnie bo widzę po sobie że grafika warsztatowa mnie nie bardzo lubi



Jira - 31 maja 2010, o 10:43
Pogadaj z Huskie_pl. Z tego co pamiętam on jest na pedagogicznym i chyba na grafice. Więc pewnie Ci powie coś dokładniej.




Liszek - 31 maja 2010, o 11:49
Dzięki Najpierw sobie o tym poczytam :>

Znalazłem w końcu coś dla mnie ^^ http://www.filmschool.lodz.pl/pages/vie ... 0specjalne

Co o tym myślicie ? :<



Jira - 31 maja 2010, o 16:00
Poczytaj sobie wymagania jakie są na Łódzką filmówkę... tak samo trudno się dostać jak na asp i też musisz mieć jakąś dokumentację prac, z tego co sieorientuję



Liszek - 31 maja 2010, o 19:16
Ale w tym przypadku mogę mieć ich znacznie więcej



Edward - 1 cze 2010, o 01:31
na łódzką filmówkę przygotowuje się portfolio jak na asp ale jest większa dowolność. znajomy z uczelni się tam uczył i widziałem temat zdaje się na forum max 3d o tym(większość ludzi przychodzi ze swoim zestawem filmów). życzę dużo farta (będzie ci potrzebny) bo wg mnie z twoją teczką nie masz szans, na asp też nie. jak się uparłeś, to grafika to bym szukał na twoim miejscu przy jakimś wydziale informatyki albo w polsko japońskiej, tam patrzą głównie na matury a opcja jest warta uwagi bo załatwiają niezłe praktyki zawodowe (możesz pogadać z yamim albo msakajim, którzy się tam uczą)



Liszek - 1 cze 2010, o 08:00
No już widziałem. Dziwne że na ich stronie nic o tym nie pisali. E tam coś innego na pewno znajdę.



Alex - 1 cze 2010, o 08:28
Dwuletnie technikum?



Liszek - 1 cze 2010, o 10:34
5-cio letnie studia raczej. Zawsze mogę wrócić na Inżynierię jak w życiu mi nie wyjdzie



Hind - 1 cze 2010, o 10:53
U mnie na uczelni też jest kierunek Informatyka Obrazu i Dźwięku. Fotoszop, blender jakieś inne do 3d, a do tego przedmioty poboczne jak elektronika, teoria obwodów, robotyka, mikroprocesory

Przy okazji, jeśli wiążesz przyszłość z grafiką to wcale nie znaczy że musisz ją studiować (pracowałem z grafikiem który skończył filozofie)



Liszek - 1 cze 2010, o 11:08
Niektórzy tak jak ja chcą iść na studia dla samego siebie. Nie wiem czy rzeczywiście nadal chcę iść na grafikę. A Edward grubo się myli myśląc że nie mam żadnych szans. Na 3d forum siedzę już kilka dobrych lat a na filmówce przede wszystkim liczy się kreatywność. Nie chcę być teraz za cwany ale skoro tam idą tylko najlepsi to po co w ogóle się uczą ? Wydawało mi się że studia są po to by się tego nauczyć. Tak samo było o ile dobrze pamiętam na inżynierii. Każdy płakał że mi się nie uda, że się nie dostanę a dostałem się z palcem w d... za kilka minut zapytam się o co chodzi, jakie mają wymagania i czy rzeczywiście potrzebują mojego portfolio. Na ich stronie nic nie pisze. Gdybym jednak tam się nie dostał zawsze mogę pójść do prywatnej uczelni. Mojego zapału nic nie zgasi. Poza tym jestem pewien że sprostam wyzwaniu. Dobrzy graficy mają po 40, 50 lat więc mam jeszcze czas by się nauczyć.



Jira - 1 cze 2010, o 11:17

Nie chcę być teraz za cwany ale skoro tam idą tylko najlepsi to po co w ogóle się uczą ?

W naszych czasach papierek ma niesamowite znaczenie.



Liszek - 1 cze 2010, o 11:28
Nie to miałem na myśli wilczko Chodziło o to że skoro są tacy zajebiści to niech zabiorą się za jakiś projekt a nie tracą czas na studia tego typu. Co oni szkolą jakichś bogów ? Na ich stronie jest jakaś lipna animacja o kozach którą jestem w stanie zrobić w 20 minut na Toon Boom Dlaczego miałbym nie dostać siędo właśnie takiej szkoły ?



Edward - 1 cze 2010, o 12:00

Nie chcę być teraz za cwany ale skoro tam idą tylko najlepsi to po co w ogóle się uczą ?

W naszych czasach papierek ma niesamowite znaczenie.



Liszek - 1 cze 2010, o 12:44
Wiem że nie życzysz mi źle :< Mam zadzwonić po 13-tej

FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE
jednolite stacjonarne studia magisterskie
Tel. 042 6345 818

W ramach specjalności FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE prowadzimy 5-letnie, jednolite stacjonarne studia magisterskie.

Na tym kierunku studiów kształceni są przyszli realizatorzy filmów animowanych oraz operatorzy filmowych efektów specjalnych.

ZASADY OGÓLNE

Obywatele polscy zdający egzamin w języku polskim aplikują tym samym na niepłatne studia stacjonarne.
Kandydaci polskiego pochodzenia lub Polacy mieszkający poza granicami Polski posiadający ważny paszport R.P. lub obywatele państwa należącego do Unii Europejskiej zamierzający studiować w ramach ustalonych limitów miejsc na studia stacjonarne niepłatne, składają wymagane dokumenty i przystępują do egzaminu wstępnego w języku polskim w terminach i na zasadach obowiązujących kandydatów z Polski.
Zasady rekrutacji nie przewidują sprawdzianów z przedmiotów zdawanych przez kandydatów na egzaminie maturalnym (nowa i stara matura, matura międzynarodowa). Warunkiem przyjęcia na studia w specjalności FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE są pomyślnie przebyte sprawdziany uzdolnień artystycznych i predyspozycji zawodowych oraz ocena własnych prac twórczych kandydata. Podstawą odwołania od decyzji wydziałowej komisji rekrutacyjnej do uczelnianej komisji rekrutacyjnej może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia.

KONSULTACJE

Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej organizuje dla kandydatów na studia stacjonarne w specjalności FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE konsultacje, które odbędą się w dniach:

20 marca 2010 r. /sobota / Budynek Z sala 217/ godz. 11.00-16.00
UWAGA zmiana terminu drugich konsultacji. Planowane na dzień 17 kwietnia 2010 r. konsultacje nie odbędą się.
Nowy termin: 24 kwietnia 2010 r. /sobota/ Budynek Z sala 217 / godz. 11.00-16.00
Na konsultacje kandydat winien przywieźć ze sobą własne prace twórcze (plastyczne, filmowe, fotograficzne).
Bliższych informacji udziela sekretariat Wydziału Operatorskiego (również telefonicznie pod numerem 042 6345 818 lub 042 6345 800 wewnętrzny 818).

PODANIA i DOKUMENTY

Warunkiem przystąpienia do egzaminu wstępnego na specjalność FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE jest złożenie następujących dokumentów:

podanie - ankietę osobową, którą należy wypełnić poprzez formularz on-line ( ściągnij instrukcję jak wypelnic formularz on-line.doc)
oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości

Uwaga! Tegoroczni maturzyści do czasu otrzymania świadectwa dojrzałości składaja zaświadczenie ze szkoły o przystąpieniu do matury.
fotokopię dowodu osobistego (wiarygodność poświadcza uczelnia)
swą aktualną fotografię (jak do dowodu osobistego) - 5 sztuk
dowód opłaty za egzamin wstępny
Termin składania dokumentów do 31 maja 2010 r.

Opłatę egzaminacyjną w wysokości 130 PLN wnosisz na konto nr 21124015451111000011666233 w banku PEKAO S.A. V O/Łódź.

Podanie o przyjęcie powinno zawierać dokładny adres zamieszkania oraz adres do korespondencji wraz z kodem pocztowym i numerem telefonu. Komplet wymaganych dokumentów wraz z dowodem wpłaty za egzamin należy złożyć w wiązanej teczce w Dziekanacie Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej. Po przyjęciu dokumentów opłata egzaminacyjna nie podlega zwrotowi.

EGZAMINY WSTĘPNE

EGZAMIN WSTĘPNY NA NIEPŁATNE STACJONARNE STUDIA MAGISTERTSKIE
W SPECJALNOŚCI FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE
Ma na celu sprawdzenie, czy kandydat posiada wyobraźnię kreacyjno-filmową,
uzdolnienia plastyczne oraz odpowiednią wiedzę ogólną o zjawiskach w dziedzinie kultury.

Etap pierwszy (eliminacyjny):

Zadanie sprawdzające uzdolnienia plastyczne /wykonanie projektu postaci i scenografii do filmu animowanego - temat określa komisja/
Zadanie sprawdzające wyobraźnię kreacyjno-filmową / wykonanie scenopisu obrazkowego - temat określa komisja/
Egzaminy te są punktowane i ich wynik decyduje o zakwalifikowaniu kandydata do 2 części egzaminu wstępnego (egzaminu konkursowego).

Etap drugi (konkursowy):

Ocena dorobku twórczości własnej kandydata (prace plastyczne, fotografie, prace filmowe)
Analiza filmu krótkometrażowego
Rozmowa z kandydatem dotycząca jego dorobku artystycznego oraz prac wykonanych w trakcie egzaminu wstępnego
Łączna ilość punktów uzyskanych przez kandydata w pierwszej i drugiej części egzaminu wstępnego decyduje o kolejności na liście i przyjęciu na studia.

TERMINY

Egzamin wstępny w języku polskim na stacjonarne magisterskie studia niepłatne na Wydziale Operatorskim i Realizacji Tv w specjalności FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE odbędzie się w dniach:
I etap - 21-22 czerwca 2010 r. /poniedziałek, wtorek/
II etap - 23-24 czerwca 2010 r. /środa, czwartek/

EGZAMIN WSTĘPNY NA PŁATNE STACJONARNE STUDIA MAGISTERTSKIE
W SPECJALNOŚCI FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE
Kandydaci przystępujący do egzaminu w języku angielskim lub innym niż język angielski i polski, aplikują tym samym na stacjonarne studia płatne i zdają egzamin we wrześniu wraz z innymi kandydatami spoza R.P. Opłata za studia wynosi obecnie 5000 EURO rocznie.
Opłata za obowiązkowy rok nauki języka polskiego wynosi 2000 EURO.

Przystępując do egzaminu wstępnego na płatne studia magisterskie w specjalności FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE powinieneś/powinnaś do 30 czerwca przesłać na adres:

PWSFTviT: The Polish National Film, Television and Theatre School
Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej
ul.Targowa 61/63
90-323 Łódź
Poland

następujące dokumenty:

podanie - ankietę osobową,
świadectwo ukończenia szkoły średniej lub studiów wyższych,
curriculum vitae,
dorobek twórczości własnej (prace fotograficzne, filmowe itp.).
Podanie o przyjęcie powinno zawierać dokładny adres zamieszkania oraz adres do korespondencji wraz z kodem pocztowym, adresem e-mail i numerem telefonu.
Egzamin jest płatny, a warunkiem przystąpienia do niego jest wniesienie opłaty egzaminacyjnej na podane konto bankowe. Opłatę egzaminacyjną w wysokości xxx PLN wnosisz na konto nr 21124015451111000011666233 w banku PEKAO S.A. V O/Łódź.

Po przyjęciu dokumentów opłata egzaminacyjna nie podlega zwrotowi.

Egzamin wstępny trwa zwykle 3 dni i odbywa się w drugiej połowie września.
O dokładnym terminie poinformujemy w lipcu.
Egzamin jest prowadzony w języku polskim lub angielskim. W przypadku chęci zdawania egzaminu w innym języku, prosimy o poinformowanie nas o tym wcześniej.

Egzamin kończy się rozmową z kandydatem na temat złożonych przez niego prac oraz tych, które zrealizował w trakcie egzaminu, jego wiedzy o kulturze i świecie współczesnym.
Warunkiem przyjęcia na studia będą pomyślnie przebyte sprawdziany uzdolnień artystycznych i predyspozycji zawodowych oraz ocena przedstawionych własnych prac twórczych.

Podstawą odwołania od decyzji komisji rekrutacyjnej do uczelnianej komisji rekrutacyjnej może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia.

DOJAZD

Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej mieści się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi przy ulicy Targowej 61/63.

Z dworca kolejowego Łódź Kaliska można do nas dojechać tramwajami numer 8, 10 lub 14 wysiadając na przystanku Al. Piłsudskiego – Targowa.
Z dworca kolejowego Łódź Fabryczna tramwajami numer 1, 4 lub 5 wysiadając na przystanku Kilińskiego – Fabryczna.
Z lotniska Łódź Lublinek można dojechać taksówką, co trwa około pół godziny

ZAKWATEROWANIE

Istnieje możliwość rezerwacji płatnych noclegów w czasie egzaminów wstępnych po wcześniejszym zgłoszeniu w Domu Studenta (0 42/636 69 80). Nasz Dom Studenta, gdzie zwykle kwaterujemy kandydatów mieści się przy ulicy Piotrkowskiej 189/191.

Wyżywienie na czas egzaminów zapewniają kandydatom odpłatnie stołówka i bufet studencki na terenie uczelni.

zobacz mapę>

No już po fakcie ale może i dobrze :>



Smok Booster - 27 lip 2010, o 17:20
Edi... Kurde, wiem że będę tego żałował... Czy twoim zdaniem ja miałbym jakieś szanse na ten wydział?



Liszek - 28 lip 2010, o 12:15
Czemuż to nie :> ?
W przyszłym roku masz szanse ale musisz już teraz zabrać się za swoje potrtfolio i nie zawracać sobie głowy głupotami.
Odpuściłem sobie ten kierunek bo czesne są kosmiczne jak dla mnie No i wydaje mi się że wszystko jest do zrobienia jeżeli ma się chęci.
Ale co ja Ci będę ... masz tam chyba stronkę, popatrz sobie, zadzwoń do nich a sam się dowiesz