ďťż
traktat o dupie





autor: Andrzej K - Zamieszczono: czw kwie 21, 2005 10:12 pm
Dupę wynalazł uczony radziecki Wołow. Dlatego mówimy: "dupa Wołowa". Inni twierdza, ze dupę wynalazła Marynia. Ci z kolei rozmawiają o dupie Maryni. Dupa pełni ważna role w ruchu obrotowym. Wszystko kreci się wokół dupy. Dupa służy również do przekazywania zdecydowanych sygnałów niewerbalnych. Dobrze wymierzony, solidny kopniak w dupę jest wyrażeniem uczuć negatywnych wobec adresata takiego gestu. Dupie można również przekazać emocje pozytywne, np. całując kogoś w dupę. Dupa może spełniać też role lizaka. Szczęśliwie nie wszyscy są dupolizami. Uniwersalność dupy nie kończy się na tym, Jest ona bowiem zadziwiająco skutecznym pojemnikiem: w dupie można mieć całe osoby, a nawet społeczności. Dupa służy nieraz jako etalon: wiele rzeczy Jest do dupy, tym samym dupa spełnia role uniwersalnego wzorca porównawczego. W dupę (lub po dupie) można również dostać. Czynność ta umacnia więzi emocjonalne miedzy rodzicami i dziećmi. Prócz tego, dupa spełnia role siedziska, powiadamy bowiem: "siadaj na dupie", często z dodatkiem poleceń uzupełniających, jak np. "[...] i siedź cicho". Określenie "dawać (dać) dupy" funkcjonuje w dwóch znaczeniach: erotycznym i wartościującym, jednak "ściągnąć kogoś z dupy" tylko w tym pierwszym. Można również chronić swoja (lub czyjąś) dupę, co kolejny raz potwierdza ważność dupy w otaczającym nas świecie. "Zabrać się do czegoś od dupy strony" oznacza podejście niewłaściwe, od końca; dupa funkcjonuje tu jako synonim odwrotności. Dupa pełni również role uchwytu, można bowiem trzymać się czyjejś dupy. Określenie to nie oznacza braku równowagi, ale samodzielności.

cdn może nastąpi...




autor: Mariusz - Zamieszczono: pt kwie 22, 2005 7:48 am
Całkiem fajne rozważania. czekamy na cd



autor: Andrzej K - Zamieszczono: pt kwie 22, 2005 2:40 pm
Dodać należy takie sformułowania- "wypiąć dupę na ..." co określa nie obnażanie się ale poinformowanie, że dana sprawa czy temat nas nie interesuje i bliskie temu ale mocniejsze "mieć coś w dupie . . ." mocniejsze poinformowanie, ze coś naprawdę nas nie interesuje. Zwrot "mieć kogoś w dupie..." określa stosunek podobny jak wymienione wyżej dwa określenia ale używany jest dla zdefiniowania naszej postawy w stosunku do osób. Wydawałoby się, że konsekwencją naturalną jest podobne wyrażenie "włazić komuś w dupę". Oznacza ono jednak manifestację przywiązania do danej osoby. "Włażenie w dupę" jest także popularną metodą kierowania karierą zawodową.
”dupa blada"- dupa wartościuje osiągnięte cele, a w zasadzie brak sukcesów.
"o kant dupy rozbić" - narzędzie niszczycielskie, bardzo groźne. I choć nikt jeszcze dupy kanciastej nie widział, to wszyscy boją się jej, jak nieprzymierzając zwolnień grupowych.
"rozmawiać jak z dupą w nocy...."- interlokutor, zwyczajowo jednak na dużo niższym poziomie intelektualnym
za_dupie - wiadomo o co chodzi
Dupa ma też wartość "pociągową" - dupa nie traktor a ciągnie.



autor: Andrzej K - Zamieszczono: pt kwie 22, 2005 5:19 pm
Dupa pełni też bardzo ważną funkcję w teorii granic, określa granicę niemożliwości; "wyżej dupy nie podskoczysz"




autor: torek - Zamieszczono: sob kwie 23, 2005 10:17 am
Ja słyszałem takie porównanie: "Blady, jak dupa niemowlęcia we wstrząsie"



autor: Mariusz - Zamieszczono: sob kwie 23, 2005 3:25 pm
Ale też "gładki jak dupa niemowlęcia"
To chyba bardziej kosmetyczne



autor: torek - Zamieszczono: sob kwie 23, 2005 4:36 pm
Tamto jest bardziej "zawodowe"